“Sosyal Hizmet Bölümümüz” Öğrencilerini Bekliyor

Fakültemiz bünyesinde açılan ‘‘Sosyal Hizmet’’ bölümü, öğrencileriyle buluşmak için gün sayıyor. 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı bahar döneminde yüksek lisans düzeyinde öğrenci alımıyla eğitim hayatına başlayan Sosyal Hizmet bölümü, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’ndan itibaren ilk defa lisans eğimine de başlıyor.

Lisans ve lisansüstü eğitime özellikle önem verilen Muş Alparslan Üniversitesinde yeni olan Sosyal Hizmet Bölümünün başkanlığını yürüten Dr. Öğretim Üyesi Özgür Yeşilyurt konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “İlk defa 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı bahar döneminde yüksek lisansa öğrenci kabul eden Sosyal Hizmet bölümüne 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılından itibaren 60 lisans öğrencisi alınması uygun görüldü. Sağlık Bilimleri Fakültesinin altyapısını, teknik ekip ve ekipmanlarını kullanarak eğitim-öğretim faaliyetlerini gerçekleştirecek olan lisans programımızın deneyimli, donanımlı, bilimsel ve saha konusunda tecrübeye sahip Sosyal Çalışmacıları\Sosyal Hizmet Uzmanları yetiştirmesi planlanıyor. Bölümümüze öğrenci alınması konusunda desteklerini esirgemeyen ve her fırsatta akademik heyecanımızı diri tutan başta Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat Hocamıza ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Hüseyin Kırımoğlu’na şükranlarımı sunuyorum” dedi. Yeşilyurt, lisanstan “Sosyal Çalışmacı/Sosyal Hizmet Uzmanı” unvanı alarak mezun olan öğrencilerin birçok farklı kurumda çalışma imkânı elde edebileceklerini belirterek; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, üniversitelerin sosyal hizmet bölümü veya ilgili diğer bölümleri, kamu ve özel kuruluşlar, yerel yönetimler ve bağlı birimleri, sivil toplum kuruluşları vb. alanlarda çalışabileceklerinden söz etti.

“Toplumsal sorunlara çözümler sunma konusunda önemli katkıları olacak”

Yeşilyurt, sözlerini şöyle noktaladı: ‘‘Bölümümüzün, öğrencilerin toplumsal sorunlara çözümler sunmasına önemli katkıları olacağını düşünüyorum. Sosyo-ekonomik, toplumsal sorunlara duyarlı, bu sorunların ortadan kaldırılması konusunda sosyal politikaların, programların ve uygulamaların geliştirilmesi konularında çalışmaya istekli olan öğrencilerimizi önümüzdeki akademik yıldan itibaren bölümümüze bekliyoruz.’’