Şiir Dinletisi

 
Sağlık Yüksekokulu ve Muş Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından “Şiir Dinletisi” etkinliği düzenlendi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ’ın seslendirdiği şiirler ve açılış konuşmasıyla başlayan etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hanifi Körkoca, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özmen İstek, çok sayıda akademik ve idari personel, Muş Şairler ve Yazarlar Derneği üyeleri ve öğrencilerimiz katıldı.

Üniversitemiz Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte Öğr. Gör. Hasan Fahri Tan ile Muş Şairler ve Yazarlar Derneği üyeleri Mustafa Yıldız, Faruk Yiğit Araz, Mustafa Altınay, Bülent Polat kendi şiirlerini seslendirdi. Ayrıca Sağlık Yüksekokulu’nun 04.10.2018 tarihinde organize ettiği “Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi” temalı şiir yarışmasını kazanan öğrenciler Zehra Ziyanak, Meral Özhan, Musa Gümüştaş da şiirlerini seslendirdi.

Program şiir dinletilerinin ardından Yunus Teke’nin vermiş olduğu konserle devam etti. Etkinlik, katılımcı sanatçılara teşekkür belgelerinin takdimi ve dereceye giren öğrencilere başarı belgelerinin takdimiyle sona erdi.

Programın videosunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.